Прага
 
Прага – місто, що стало втіленням краси і гармонії, де відпочиває погляд і завмирає душа, де люблять життя, а історія повстає як відкрита книга. Тут велична Влтава віддзеркалює пишність палаців і садів, розкіш готики і бароко, а затишні площі й елегантні вулиці переповнені таємницями і легендами. «Як я хочу в Прагу! – писала Марина Цвєтаєва. – В житті не хотіла повертатися в жодне місто, а в Прагу хочу!». Велику російську поетесу легко зрозуміти – усі, хто був коли-небудь у Празі, зачаровані цією відбитою в камені музикою століть і завжди прагнуть повернутися сюди знову. Повернутися, щоб ще раз спробувати «хвилину абсолютного щастя», за прекрасним виразом Чайковського, завороженого Прагою.
 
Впродовж багатьох століть вона захоплює своєю красою й визначними історичними пам'ятками, які щороку відвідують більш як 5 мільйонів туристів з усього світу. Стародавня легенда про чеські династії зв'язує історію Праги з іменем міфічної княгині Лібуші, дочки прабатька Чеха. Якось вдивляючись із крутої скелі в протилежний берег Влтави, вона пророчо вигукнула: «Бачу місто велике, до зірок піднесеться слава його...». Жодне інше місто не може зрівнятися із стовежевою богемською столицею за багатством історико-архітектурної спадщини та кількістю романтичних легенд і переказів, пов'язаних з історією «кам'яного серця Європи». Величний Празький град, романтична Мала Страна зі своїми бароковими палацами й простими будиночками, вузькі середньовічні вулички Старого міста, тихі Градчани й вируючі життям нові ділові райони, надсучасний профіль Танцюючого будинку та чіткий силует Карлового моста – усе це Прага.
 
Однак головною туристичною Меккою є таки Празький Град, заснований Карлом ІV. Прагнення чеського короля забезпечити улюбленому місту вічну славу втілилося в невтомному спорудженні шедеврів архітектури. Кам’яна стіна ХІІ сторіччя оточує Празький Град по периметру і створює окрему територію, серед 35 об’єктів – палаци і храми, сади, фонтани, мости і т. д. Тут зароджувалася історія Чеської держави. Гордістю Чехії став імператорський замок і величний собор святого Віта, що поєднує готику й ренесанс. І не дивно – він зводився протягом п'яти століть. В Празькому Граді не оминіть Злату вуличку. В містичну епоху імператора Рудольфа алхіміки займалися тут пошуками філософського каменю та еліксиру вічної молодості. А сьогодні в крамничках й майстернях приїжджі охоче купують вироби зі скла та глини – унікальні й ексклюзивні, оскільки виготовляються вони в єдиному екземплярі.
 
Оглянувши всі визначні пам'ятки, варто звернути з протоптаних стежок і… заблукати. «Щоб Прагою насолодитись, в Празі треба заблудитись» – писав, закоханий у місто, поет. Чимало таємниць відкриє допитливому мандрівникові неспішна прогулянка історичними місцями міста на Влтаві, що підкорило Моцарта, Бетховена, Чайковського, Ейнштайна й Аполлінера. Празі притаманна особлива атмосфера – кожний відчуває себе тут, як вдома. Як тільки її не називали, і «Злата Прага», і «Прага магічна», і «Париж тридцятих», і «Рим середньовіччя». Ряди будинків епохи бароко подібні на декорації до фільмів і неодноразово були ними (тут знімали такі видатні фільми, як «Ілюзіоніст», «Амадей», «Володар перснів» і т. д.). В тихих закапелках міста відчувається унікальна атмосфера, зіткана з чудесного і тривожного. Політики, воєначальники, релігійні фанатики, містики, представники найрізноманітніших культур – всі вони залишили свій слід на обличчі цієї великої столиці прекрасної держави. Проте незважаючи на всі переміни, сьогодні Прага залишається такою, як описав її Егон Ервін Кіш : це «фейєрверк вражень».
 
Немає більш романтичного у світі міста, аніж Прага, яке більше би пасувало для романтичного вікенду чи незабутнього тижня удвох. А неодмінний поцілунок на Карловому мості – традиція, якій не зраджує ніхто. Незалежно від віку – у Празі молоді всі! Тут людно й молодо – у будь-яку годину дня і ночі. Дискотеки й бари не закриваються практично до світанку. Празькі ресторани, винарні й, звичайно, знамениті пивні задовольнять найвимогливіший смак… і найскромніший бюджет!

           Корисна інформація

Телефони


Банки та банкомати, пункти обміну валют


Безпека


Медична допомога


Транспорт


Мобільний зв'язок, інтернет, пошта


Водіям


Де поїсти


Сувеніри


Розваги


Шопінг


Години роботи


Корисні сайти

« Згорнути