Брюссель
 
Брюссель є неймовірним містом, яке варто побачити та в якому варто затриматись на кілька днів. Це столиця Бельгії та ЄС, яка зачаровує відвідувачів своєю історією, атмосферою, архітектурою та шармом.Коли потрапляєш до серця Брюсселю, а саме на площу Гран-Плас, то бачиш щось надзвичайне, все ніби на сцені Оперного театру поміж декорацій. Площа маленька – 152 кроки завдовжки та 81 завширшки, а будинки на ній, наче іграшкові. Чи то з цукрової глазурі, чи зі слонової кістки вирізьблені, чи з мережива виплетені. Здається, будинки цієї площі обирали за спеціальними вимогами: кожен із них міг би стати окрасою цілого міста. Хочеться простягнути руку і підвести до очей, аби помилуватися чи то Ратушею чи розміщеним навпроти домом короля, у якому насправді ніколи не жив жодний король. Тут були і склад, і суд, і навіть в’язниця, а тепер – це музей. На будинку поруч висить табличка, яка повідомляє, що в цьому будинку мешкав Віктор Гюго. Тепер тут крамничка сувенірів – продають дивовижні бельгійські мережива. Серветки, хусточки, парасольки… Годі втриматися, щоб не купити чогось із цього різноманіття…
 
Вулички біля центральної площі Брюсселя – суцільні ресторани. Піцерії, брасері, тратторії, паби – між столиками на бруківці прохід вузький-вузький. На відчинених вікнах і виносних столиках – печеня, баранячі котлети на кісточці, рагу щойно з печі, соковиті фрукти, різні заморожені морепродукти – тільки замов, і тобі приготують хоч морську зірку, хоч устриці, хоч восьминога. А біля них чатують стрункі та привабливі офіціанти. Чатують на тебе: щойно ступиш на бруківку навпроти їхнього ресторану, кидаються обіймати і гаряче шепочуть у вухо «Ай лав ю!», «Іх лібе діх!», «Я тебя люблю!», «Я тебе кохаю!» Вірять, що вгадавши твою рідну мову, зваблять тебе пообідати саме у них і залишити щедрі чайові. Таке враження, що ця «смуга перешкод» – неодмінне випробування для тих, хто хоче побачити Гран-Плас, яку називають найгарнішою площею Європи.
 
Часто площа тоне у темряві. Стає тихо-тихо… І крізь тишу починає пробиватися прекрасна музика… «Vangelis» заповнює площу до вінця, а будівля ратуші у такт променіє різнобарвним світлом – жовтий переливається у червоний, зелений міниться синім, фіолетовий переходить у білий. Вражений побаченим, відчуваєш, що потрапив у казку…
 
...Якщо любиш шоколад, то їдь до Брюсселя, тут він – наче релігія. У центрі на кожній вуличці шоколадні крамнички, а їх вітрини – просто з глузду з’їхати! А от від запахів усередині таки божеволієш… Вибрати металеву коробочку, розмальовану під будиночок, вдається швидко. А от як заповнити її двома десятками цукерок із сотень сортів на вітрині? Шоколад тут не лише у крамницях. З нього готують соус до м’яса, з ним печуть хліб, з нього навіть пиво роблять!
 
Манекен-Піс – головний символ міста, якого можна побачити у кожнісінькому магазині сувенірів усіх кольорів, розмірів і матеріалів. Існують навіть магазини, в яких торгують виключно пісяючими хлопчиками: у вигляді фонтанчиків, статуеток, штопорів, дзвіночків, малюнків на футболках, тарілках, чашках, підставках під пиво, домашніх тапках чи сумках. За всім цим різноманіттям справжньої статуетки пісяючого хлопчика можна і не помітити. Якби не натовпи всюдисущих туристів із фотоспалахами, то важко було б впізнати у 60-сантиметровій фігурці світову знаменитість.

           Корисна інформація

Телефони


Банки та банкомати, пункти обміну валют


Безпека


Медична допомога


Транспорт


Мобільний зв'язок, інтернет, пошта


Водіям


Де поїсти


Сувеніри


Розваги


Шопінг


Години роботи


Корисні сайти

« Згорнути