Амстердам
 
Амстердам – місто, наповнене особливою своєрідною атмосферою. Найдивніша столиця у світі, адже резиденція короля знаходиться в Гаазі, а найбільший порт – у Роттердамі. Але саме Амстердам ще здавна затвердив статус найрозвинутішого міста провінції Голландія, та усієї країни, яку б назву за свою багатовікову історію вона не носила. А саме назва міста походить від словосполучення «Amstel dam» («дамба через ріку Амстел») і показує, як зародилося місто: дамба на річці Амстел перебувала на місці нинішньої площі Дам. З'явившись як невелике рибальське село в кінці XII століття, в період Золотого століття Нідерландів Амстердам перетворився в один з найважливіших портових міст світу. У той час він був провідним центром в галузі фінансів і торгівлі алмазами. У XIX і XX століттях місто значно розширилось, утворилися нові райони та передмістя.
 
У сучасному Амстердамі знайшли своє помешкання безліч культур. Це місто, в якому ви можете зустріти людей різних національностей. Унікальна архітектура міста являє собою не тільки історичні будівлі, а й дизайн-проекти сучасних архітекторів. Амстердам – це безліч дивовижних можливостей для відпочинку та незвичайного проведення часу. Місто натхнень…місто зустрічей…Дарує своїм жителям та гостям чарівну атмосферу весни. Саме в Амстердамі проводиться знаменитий фестиваль квітів, а тюльпанами вкриті всі вільні від асфальту шматочки землі. Місто володіє і багатою архітектурною історією. Найстарішим будинком міста є het Houten Huys в Бегейнхофі. Ця дерев'яна будівля була побудована приблизно в 1425 році і є одним з усього лише двох збережених дерев'яних будівель. Це також один з рідкісних прикладів готичної архітектури в Амстердамі. У XVI столітті дерев'яні будівлі були знесені і замінені цегляними. У той час в будівництві дотримувалися стилю ренесансу: будівлі того періоду можна легко впізнати по фасадах, що завершуються нагорі у вигляді сходів. Цей стиль отримав назву «Голландський ренесанс». В Амстердамі досить швидко розвинувся власний архітектурний різновид ренесансу.
 
Варто відвідати Грахтенгордель – легендарний район Амстердаму, назва якого перекладається як «кільце (пояс) каналів». З 2010 року це не просто один з історичних районів міста, а й об'єкт Світової спадщини ЮНЕСКО. Що означає лише те, що тепер Грахтенгорделю буде майже неможливо втратити свій унікальний вигляд і колорит. Цей район, що з'явився на світ в Золоту еру міста, утворений трьома паралельними каналами – Херенграхт, Принсенграхт і Кізерсграхт, які і утворюють «кільце каналів». Це саме «кільце» починається на заході від Центрального вокзалу і проходить своєрідною петлею до річки Амстел паралельно каналу Сінгел, який свого часу був не чим іншим, як міським ровом. Канали пов'язані прекрасними вуличками з безліччю затишних магазинів та кафе. Так що Грахтенгордель найкраще підходить для прогулянок по місту і є, такою собі, сполучною ланкою між галасливим Старим містом і більш тихими центральними районами – Йорданом та Музейним кварталом. Все це зробило Грахтенгордель найпривабливішим районом міста для проживання, та при цьому одним з найдорожчих. Серед визначних пам'яток Грахтенгорделя – знаменита церква Вестеркерк і будинок Анни Франк.
 
Найбільш важливі музеї знаходяться на площі Музеїв, яка розташована з південного боку Рейксмузеума. Площа з'явилася в останній чверті XIX століття на місці колишньої «Всесвітньої виставки». Північна частина площі межує з величезним Рейксмузеум. Перед Рейксмузеум на самій площі знаходиться довгий прямокутний ставок, взимку він стає катком. З півдня до площі примикає Ван Баерлестраат, головна торгова вулиця в цій частині Амстердаму. Концертний зал Концертгебау розташований по іншу сторону цієї вулиці, навпроти площі. Зі східного боку площі знаходяться декілька великих будинків, в одному з яких розташовується Американське консульство. Під площею розміщується підземний гараж, а також супермаркет. Площа музеїв майже повністю покрита зеленим газоном, за винятком північної частини, посипаної гравієм. Нинішній вигляд площі з'явився в 1999 році в результаті її перебудови. Сама по собі площа є найпопулярнішим в Амстердамі місцем проведення фестивалів та концертів на відкритому повітрі, особливо в літній час. У 2008 році почали складатися плани щодо нової перебудови площі, тому що багато жителів міста висловлюють невдоволення тим, як вона зараз виглядає.
 
Місто знамените своїм духом свята. В «День королеви» сотні тисяч туристів приїжджають в Амстердам, щоб приєднатися до святкування жителів міста. Столиця Нідерландів наповнюється людьми, які купують різноманітні продукти і предмети на відкритих ринках або відвідують один з багатьох музичних концертів. Цей день щорічно святкується 30 квітня. Під час фестивалю геїв довга човнова процесія проходить уздовж каналів Амстердаму, а в самому ж місті проводяться різноманітні виступи. Цей фестиваль проходить щорічно в першу суботу серпня. І, нарешті, фестиваль мистецтв «Uitmarkt» –  культурна подія, що триває три дні. У цей час проходить безліч виступів найрізноманітніших артистів, музикантів і поетів. Фестиваль проводиться в кінці серпня. Якщо Вам кортить змінити обстановку та пізнати що таке «справжнє святкування» – Вас ласкаво та святково привітають на будь-якому святкуванні в Амстерамі! Столиця також знаменита своєю бурхливою різноманітністю нічного життя. Найголовніші осередки – площа Лейдсеплейн і площа Рембрандта. У місті безліч різноманітних кафе – від великих і сучасних, до маленьких і затишних. Типове «коричневе кафе» дихає атмосферою минулих століть, тут приглушено освітлення, горять свічки і сидять немолоді відвідувачі. У більшості кафе в літній час столики виставляються прямо на вулицю. Площа Лейдсеплейн влітку буває суцільно покрита столиками кафе, за якими відвідувачі сидять п'ють вино чи пиво. Ресторанів в Амстердамі теж багато. Оскільки місто багатонаціональне, тут можна знайти безліч етнічних ресторанчиків. Ресторани варіюються від розкішних і дорогих, до звичайних і доступних. Тут також багато танцювальних клубів. Більшість з них знаходяться поряд з площами Лейдсеплейн і Рембрандтплейн. Paradiso, Melkweg і цукровий завод є культурними центрами, де іноді вечорами проводяться дискотеки.
 
Не варто забувати, що Амстердам – також і велосипедна столиця. Жителі Нідерландів дбають про навколишнє середовище та користуються менш шкідливим для Землі транспортом – велосипедами! Всюди поруч з пішохідною доріжкою прокладені спеціальні велодоріжки. Головне – не переплутати, яка доріжка для кого – можна потрапити під велосипед або моторолер! Велосипедисти та моторолери не підтверджують поширеної думки про виваженість, врівноваженість та поважність голландців, адже зранку можна спостерігати жвавий та божевільний рух на доріжках! У Голландії всюди розвішані блакитні щитки з білим зображенням велосипеда. Це означає: велосипедам – ласкаво просимо!

           Корисна інформація

Телефони


Банки та банкомати, пункти обміну валют


Безпека


Медична допомога


Транспорт


Мобільний зв'язок, інтернет, пошта


Водіям


Де поїсти


Сувеніри


Розваги


Шопінг


Години роботи


Корисні сайти

« Згорнути