Нюрнберг
 
Місто зберегло свій особливий дух, в якому гармонійно поєднується старе і нове, історія і сучасність. Час розквіту Нюрнберга як місця перебування імператора та зберігання атрибутів імператорської влади, могутнього імперського міста та міжнародного економічного центру лежить в Середньовіччі. Багатство Нюрнберзьких патриціїв викликало жваве художнє життя, культурне життя і розумове життя. До відомих нюрнберзьким художників, поетів, музикантів та мислителів відносяться Альбрехт Дюрер, Файт Штосс, Адам Крафт (Adam Kraft), Петер Фішер (Peter Vischer der Ältere), Віллібальд Пиркхаймера, Георг Філіпп Харсдерффер (Georg Philipp Harsdörffer), Антон Кобергера (Anton Koberger ), Ханс Закс і Конрад Пауман. У Нюрнберзі Петер Хенляйн винайшов кишеньковий годинник, а Мартін Бехайм – глобус. Ще сьогодні численні будови, пам'ятники і художні твори свідчать про колишнє значення міста. Хоча стара частина міста була зруйнована під час Другої світової війни на більше ніж 90%, найважливіші історичні споруди вдалося відреставрувати. Зокрема, вдалося відновити нюрнберзьку міську стіну, яка є найдовшою ще існуючої стіною Середньої Європи.
 
Нюрнберг має свою візитну картку – Різдвяний ринок (Christkindlmarkt). У грудні тут проходять великі ярмаркові гуляння, в цьому місяці місто відвідують близько 2 мільйонів туристів, що приїжджають із усього світу. У цей час тут проходить Міжнародний фестиваль Новорічних Дідів Морозів різних країн і всіх інших персонажів.
Найвідомішим уродженцем цього німецького міста є старовинний художник Альбрехт Дюрер. На його честь названо вулиці, площа, є відразу декілька пам'ятників. Нюрнберг відомий як столиця з виробництва іграшок, відомий він знаменитими ковбасками (Bratwürstchen) і своїми пряниками. Тут проходить знаменитий рок-фестиваль Rock im Park. У 2006 році Нюрнберг приймав у числі кількох німецьких міст велике спортивне свято – Чемпіонат світу з футболу.
 
На вулицях Нюрнберга безліч фонтанів і у кожного є свій сюжет, деякі побудовані за віршами або розповіддями. Всі фонтани в місті працюють у весняно-літній період, з травня по вересень.
 
Нюрнберг сьогодні це велике сучасне місто, що активно розвивається, з майже півмільйонною чисельністю населення.
За свою тисячолітню історію Нюрнберг побачив тридцять королів та імператорів, прославився на весь світ як столиця вишуканих іграшок і батьківщина великого Дюрера, яким було і є місто насправді можна дізнатися, тільки пройшовшись по його бруківці.

           Корисна інформація

Телефони


Банки та банкомати, пункти обміну валют


Безпека


Медична допомога


Транспорт


Мобільний зв'язок, інтернет, пошта


Водіям


Де поїсти


Сувеніри


Розваги


Шопінг


Години роботи


Корисні сайти

« Згорнути