Волендам
 
Волендам - це чудове місто в Північній Голландії, за 20 кілометрів на північ від Амстердаму. Іноді його називають «перлиною Північного моря (Zuiderzee)», це місто є дуже популярним туристичним напрямком і не дарма. Тут ви знайдете багато голландських атрибутів, в тому числі традиційні костюми і дерев'яні черевики.
 
Особливе розташування і характер його мешканців, наділили Волендам дуже цікавою, специфічною атмосферою. Це рибальське село, у жвавому районі гавані з численними човнами, все ще залишається чи не головною визначною пам'яткою Голландії сьогодні. З 1880-х років він був популярним місцем проживання художників, яким здавалося, що на місто сильно вплинув час, і вони підхопили ці його характеристики (часові) та відобразили в різних картинах чи інших творах мистецтва.
 
Традиційний костюм Волендама є одним з найбільш відомих прикладів стародавнього одягу в країні. Тільки «жменька» людей носить його зараз, в повсякденному житті, але місцеві жителі однозначно використовують дуже часто.
У Нідерландах Волендам славиться своїми співаками. На великій голландській музичній сцені багато популярних співаків родом саме з цього села.
 
Більшість мандрівників у Волендамі приваблює типовий сільський центр з його старими будинками, а також жвавий район порту і атмосфера міста рибалок. Проста прогулянка по старому центру швидко заполонить Вас цією дивовижною атмосферою. Найстарішу частину міста іноді називають «лабіринтом», через його вузькі вулички і хаотичне планування.
 
Волендам має 4 окремі церкви, які легко помітити. Дві найцікавіші з них знаходяться в старому центрі міста. Найстарішою є дерев'яна протестантська Стольфоевекерк (Stolphoevekerk), побудована в 1658 році. Ця прекрасна маленька церква до сих пір використовується, і в більшості випадків не є відкритою для відвідувачів.
Церква Санкт-Вінсена була відкрита в 1860 році після сильних протестів з боку Римо-католицької громади, члени якої повинні були ходити до церкви Едаму протягом століть. У вихідні храм відкритий для відвідувачів, що є гарною новиною і можна сміливо туди прямувати.
 
Суперцікавою пам’яткою Волендама є дерев'яний будинок, де рибалки продавали рибу клієнтам протягом більшої частини XX століття. Побудований ще в 1934 році, він став центральним пунктом в місті. Тепер як спадщина, він залишається знаковою пам’яткою, навіть з-посеред багатьох інших схожих дерев'яних будинків.
 
А ще з 10:00 до 17:00, з 14-го по 30-те жовтня Вам відкривається унікальна можливість відвідати Волендамський музей. Це добра нагода познайомитися з життям Волендама. Такі відвідини ідеальні для кращого розуміння способу життя і традиційної роботи в цьому чудовому містечку, відчути,як тут було в кінці ХІХ і на початку ХХ століття. Також це можливість глянути на Волендам очима художників, через призму їхніх творів, а ще там Ви зможете побачити багато інших творів мистецтва, традиційні костюми, експозиції присвячені рибальській справі, стародавнім інтер'єрам будинків і народному мистецтву.