Сарагоса
 
Сарагоса (столиця однойменної провінції в Іспанії) розташована на березі річки Ебро. Це одне з найдавніших міст країни, з багатою історичною і культурною спадщиною, яке створювалося не одним поколінням іспанців протягом багатьох століть.
Сарагоса була заснована на місці іберійського поселення в 27 році до н.е. Свою назву місто отримало на честь Гая Юлія Цезаря (арабською мовою Saracusta).
 
У середні століття Сарагосу називали «білим містом» через велику кількість будівель, які були облицьовані білим мармуром. Сьогодні в місті більше домінують мавританські кольори - червоний і рожевий, які активно використовувалися арабами при будівництві будинків.
Сьогодні серед туристів великою популярністю користуються палаци епохи Відродження, зведені в Сарагосі на рубежі XV-XVI століть. Головна туристична площа Сарагоси - Plaza del Pilar, з якої гості міста, як правило, починають свою прогулянку. У цьому місці можна побачити будівлі всіх епох і стилів, які коли-небудь зводилися в Сарагосі. У першу чергу це залишки римських фортечних стін, що оточували Сарагосу; Торреон-де-ла-Суду, побудований в XV столітті на місці колишнього палацу арабських правителів; Собор Нуестра дель Пілар; Собор Сан-Сальвадор, який також був зведений на місці арабської мечеті. Всі ці будівлі нещодавно були відреставровані і знаходяться у відмінному стані.
 
Уже в наш час Сарагоса обзавелася новими символами, які гармонійно доповнили ансамбль площі Plaza del Pilar - арки, фонтани і пам'ятник художнику Гойї, який був уродженцем цього міста. Що стосується культурної спадщини, Сарагоса - це місто, де народився і починав творити великий Гойя. У числі архітектурних шедеврів міста кафедральний собор Сарагоси Нуестра Сеньйора дель Пілар, побудований на місці явлення Богородиці апостолу Якову в 40 році. У 1515 році звели ще один християнський храм, склепіння якого розписував молодий Гойя, а прекрасне ретабло виготовив відомий скульптор Даміано Форменті.
 
Собор Нуестра Сеньйора дель Пілар був побудований на місці першої християнської базиліки в місті. Потім на цьому місці була споруджена Свята Колона в честь 2 січня 40 року до н.е., коли, за переказами, в Сарагосі побувала Свята Діва. У VIII і в XII століттях були побудовані ще дві церкви, що поєднували в собі готичний і мавританський стилі. І, нарешті, в XVII столітті, коли культ Діви Пілар досяг своєї найвищої точки, в Сарагосі була закладена сучасна базиліка. Її будівництво тривало кілька століть, і було закінчено тільки лише в наші дні.
Дивлячись на собор Сан-Сальвадор можна уявити історію розвитку архітектури в Сарагосі. Він був побудований на місці міської мечеті і увібрав в себе буквально всі стилі з явним переважанням готичного. Всередині собору п'ять нефів, причому центральний неф великої висоти. Ззовні собору збереглися романські апсиди - це сліди старої церкви, яка була побудована в кінці XII століття. Барокова башта собору була побудована в 1686 році.
Поруч із собором знаходиться витончена будівля середини XVI століття, в якій сьогодні проводять художні виставки та інші культурні заходи в Сарагосі. Головний фасад цього будинку дає уявлення про типову арагонску архітектуру епохи Відродження.
 
Сарагоса може похвалитися великою кількістю палаців (більше 200) побудованих в різні роки епохи Відродження. Серед них особливо слід звернути увагу на палац графів Аргільо Паласіо де лос Кондес де Аргільо і на палац графів Састаго - Паласіо де лос Кондес де Састаго.
Справжньою перлиною Сарагоси є Палац Альхаферія, побудований за межами міста в XI столітті халіфом Аль-Муктадіра. Згодом цей палац став резиденцією християнського короля Педро Другого. У 1491 році палац був прикрашений тронним залом, а за часів Інквізиції в палаці засідав священний суд.

           Корисна інформація

Телефони


Банки та банкомати, пункти обміну валют


Безпека


Медична допомога


Транспорт


Мобільний зв'язок, інтернет, пошта


Водіям


Де поїсти


Сувеніри


Розваги


Шопінг


Години роботи


Корисні сайти

« Згорнути