Визначні місця в місті Сарагоса

Про місто...
Про місто

Куди піти...
Визначні місця


 Places Собор Сан Сальвадор  
 
Собор Сан Сальвадор, або просто La Seo, може розповісти про всю історію розвитку архітектури в Сарагосі. Побудований на місці колишньої міської мечеті, він увібрав в себе всі стилі з переважанням готичного. Усередині собору можна побачити п'ять нефів, причому центральний неф неймовірної висоти. Вражає завівтарний образ з поліхромного алебастру. Ззовні собор зберіг романські апсиди - залишки старої церкви, побудованої в кінці XII століття. Дерев'яний плафон однієї з капел зроблений в мавританському стилі, інші капели - в стилі ренесансу. Ззовні собору знаходиться вежа у стилі бароко, що збудована в 1686 році. Між базилікою і собором знаходиться, побудована в 1541-1551 роках під торгову біржу, витончена будівля Лонха, в якій в наші дні проводяться художні виставки. Її головний фасад - типовий зразок Арагонського ренесансу. Витонченість оформлення інтер'єру свідчать про вплив мистецтва італійського Відродження.
"
""
"
 Places Палац Альхаферія  
 
Палац Альхаферія - шедевр мавританського стилю Іспанії. Палац називають «скарбом Сарагоси». Палац Альхаферія був побудований в ХІ столітті Аль-Муктадіром, і його стіни пам'ятають багатьох королів.
Палац Альхаферія знаходиться вже за стінами Старого міста. Після вигнання маврів став резиденцією короля Педро II Арагонського. У 1491 р. палац був розширений, в ньому був влаштований тронний зал для Католицьких королів Ізабелли і Фердинанда. У страшні часи гонінь на єретиків в будівлі знаходився суд інквізиції (1485-1706 роки). У 1809 р., під час облоги Сарагоси французами, будівлі палацу був нанесений значний збиток. Незважаючи на численні реконструкції і перебудови, палац в основному зберіг мавританський вигляд, будучи на сьогоднішній день єдиним великим пам'ятником мавританського стилю на півночі Іспанії. До їх числа в Сарагосі відноситься ще церква Сан Пабло, перебудована з колишньої мечеті і, яка зберегла форму восьмикутної вежі-мінарету, перетворену після вигнання маврів в дзвіницю.
Протягом багатьох століть палац то відновлювався, то приходив в занепад, поки його не було піддано недавній грунтовній реставрації. Тепер його стіни і міцні башти виділяються на тлі безликого міського ландшафту. Хоча цю чарівну будівлю в мавританському стилі оточують сади і широкий рів з цегли, здається, що вона задихається під натиском будинків і доріг. Усередині палацу, у всій пишності залів і галерей невпинно відчувається тиша, які досить властиві мавританським палацам. Відвідування палацу дає досить повне уявлення про мавританський стиль в архітектурі.
"
""
"
 Places Базиліка Нуестра Сеньйора дель Пілар  
 
Базиліка Нуестра Сеньйора дель Пілар - католицький кафедральний собор, розташований в центрі Старого міста. Імовірно собор зведений в VIII столітті. Його реконструкція відбулася на початку XVI столітті після відвоювання Сарагоси у мавританців. Фасад собору оформлений у стилі бароко. Розпис склепінь належить пензлю знаменитого художника Франсиско Гойї. Це повністю цегляна барокова базиліка, що вражає своїми розмірами. Декор базиліки багатий і незвичайний - тут можна побачити розкішні статуї, мармур, бронзу, яшму. У базиліці знаходиться і справжній скарб - завівтарний образ XVI століття роботи скульптора Даміана Ферменти. Над чотирма вежами прямокутної базиліки височіють куполи, серед яких виділяється найбільший, на якому зображена фреска пришестя діви Марії.
Головна реліквія храму - Свята колона, пов'язана з появою Богоматері в Сарагосі. Легенда свідчить, що саме на місці собору в 40 році Діва Марія дивним чином з'явилася апостолу Якову.
Капели, збудовані навколо знаменитої Святої колони, утворюють церкву в церкві. Три вівтарі, в одному з яких зберігається статуя Діви, купол і склепіння відрізняються незвичайним багатством декору - статуї, мармур, бронза, яшма. Купол, прикрашений фрескою, розписаний в 1773 році. На ній зображено пришестя Святої Діви. Розпис склепінь і куполів базиліки дивний. Розпис зводу Корет - робота молодого Гойї, в якій відчувається вплив бароко. Крім того, в 1782 році Гойя виконав розпис зводу, що знаходиться збоку від різниці, це вже робота зрілого майстра. На фресці зображена Свята Діва в оточенні ангелів, ширяюча над святими мучениками.
 
"
""
"
 Places Кам'яний міст  
 
Кам'яний міст - знаходиться в десяти хвилинах ходьби на північний схід від кафедрального собору Спасителя. Кам'яний міст також називають Мостом левів, оскільки з обох боків мосту розташовані два леви, символи міста. Вони були вилиті з бронзи у 1991 році Фансіско Райо.
Ще з ХІІ століття виникла необхідність в мості, який би забезпечив перехід через річку Ебро. Але роботи з його зведення під керівництвом Хиля де Менестраля почалися тільки в 1401 році, і тривали 39 років. Повінь 1643 зруйнувала дві центральні аркади моста, ця трагедія була відображена в картині Мартінеса дель Масо «Вид Сарагоси», написаної три роки по тому. У 1659 році міст був відреставрований, причому Феліпе де Бузіньяк, генію Сарагоській архітектури французького походження, вдалося повністю відновити дві зруйновані вежі, так само як і розширити водорізи.
У 1789 році архітектор Агустін Санс продовжив міст до монастиря святого Лазаря, піднявши його і зміцнивши для запобігання ризику затоплення моста. Будівництво моста мало важливе економічне значення для розвитку регіону і всієї країни.
"
""
"
 Places Павільйон «Міст» (Pabellon Peunte)  
 
Один з найкрасивіших павільйонів експоцентру Expo 2008, що носить назву «Міст», був спроектований британським архітектором арабського походження Захой Хадідом. Архітектор зізнався, що це один з найважливіших проектів у його житті. «Міст» з'єднує правий берег річки з Експоцентром, його підставу довжиною 270 метрів нагадує за формою гладіолус. «Міст» був першим павільйоном, через який проходили відвідувачі Expo 2008 (його лейтмотивом стала вода та її значення в житті планети).
З точки зору архітектури, особливість моста полягає в тому, що у нього дві другорядних опори на кінцях, і одна посередині: невеликий острівець в руслі річки. Однак архітектори взяли до уваги нестабільність припливів і відливів річки Ебро в Сарагосі, що спричинило за собою будівництво додаткових укріплень, які досягли 70 метрів в глибину.
На самому початку павільйону стоять три вежі з різних матеріалів, на яких підписано, скільки літрів води потрібно для виробництва предметів ужитку. Далі величезні екрани в холі відтворюють дані щодо чисельності населення в теперішньому і в майбутньому, роблячи акцент на важливості води. З другого поверху, особливо з балконів, відкривається приголомшливий вид на експоцентр і на річку Ебро.
"
""
"
 Places Площа Богородиці Пілар  
 
Одне з найвідоміших громадських місць Сарагоси і одна з найбільших площ Європи, розташована в самому серці міста поруч з річкою Ебро. До площі можна вийти вулицями Хайме I і Альфонсо. Площу також називають Катедральною, так як на неї виходять обидва кафедральних собори Сарагоси: собор Пресвятої Богородиці Пілар і собор Спасителя.
Площа Богородиці Пілар - свого роду обличчя міста і улюблене місце мешканців міста, тут проводяться всі основні свята і народні гуляння. Перші згадки про площу відносяться до ХVI століття, коли тут проводилися всі розважальні заходи для жителів столиці Арагона. Цікаво, що кількома століттями раніше на цьому місці знаходилося головне кладовище Сарагоси.
Реформою 1647 було вирішено розширити площу до того місця, де зараз знаходиться фасад собору Богоматері Пілар. Але таке рішення породило нову проблему: потрібно було вирівняти поверхню площі, бо її частини знаходилися тепер на різному рівні. 26 листопада 1717 міська рада Сарагоси прийняла рішення про розібрання площі, щоб не постраждали численні будинки і споруди, що є сусідами з нею.
У 1939 році після виснажливої громадянської війни площа була розширена за рахунок старих зруйнованих вулиць і площ. Саме тоді площа стала такою, якою її звикли бачити зараз, пізніше на ній були встановлені металеві стовпи-ліхтарі.
На площі Богородиці Пілар розташовуються основні визначні пам'ятки міста. Тут варто собор Богоматері Пілар, покровительки Сарагоси, перший християнський храм, побудований на честь Діви Марії. На північній частині площі розташувався Фуенте де ля Іспанідад, фонтан, в якому зображена карта Латинської Америки.
На площі Богородиці Пілар також розташований пам'ятник Франсиско де Гойї, великому художнику, уродженцю арагонської землі. За задумом творця скульптури Федеріко Маресьєв пам'ятник включає три фігури: крім Гойї, поряд з ним розташувалися скульптури двох Мах, відіславши споглядальників до найвідоміших картин художника - «Маха одягнена» і «Маха оголена». На одній із сторін підстав пам'ятника написана фраза Гойї: «Фантазія, залишена розумом напризволяще, породжує чудовиськ, але разом з розумом вона - мати всіх мистецтв» (ісп. «La fantasa abandonada de la razn produce monstruos, pero unida a ella es la madre de las artes»).
"
""
"